ВПЛИВ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ НА СТАН ІМУННОЇ СИСТЕМИ ТА ЦИТОКІНОВИЙ БАЛАНС У ДІТЕЙ З ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИМИ ПРОЦЕСАМИ

На підставі отриманих результатів проведена оцінка імунного і цитокінового статусів у дітей з гнійно-запальними процесами до і після комплексної терапії, яка проводилася протягом 10 діб і включала різні комбінації препаратів цитокінокоректора ронколейкіну, імуномодулятора поліоксидонію з протимікробним препаратом цефепімом.

Відмічається достовірне підвищення фагоцитарної активності нейтрофілів і концентрації IgА в сироватці крові дітей з гнійно-запальними процесами, що отримували комплексну терапію, при якій застосовувалися цефепім з ронколейкіном і поліоксидонієм. Показники всіх маркерів запалення у дітей з гнійно-запальними процесами, що отримували комплексну терапію, яка включала цефепім і поліоксидоній або цефепім і ронколейкін, були достовірно вищими (р<0,001), ніж у групі порівняння (здорові діти) або у групі дітей, що отримували цитокінокоректор та імуномодулятор комплексно з протимікробним препаратом. Зниження рівнів прозапальних цитокінів (TNFα, IL-1β), СРБ у групі дітей, що отримували терапію, яка включала цефепім, ронколейкін і поліоксидоній, свідчить про зменшення інтенсивності запального процесу у дітей з гнійно- запальними процесами.