ПРОГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ ПОЛІПШЕННЯ ЗОРУ І ЗМЕНШЕННЯ ДЕВІАЦІЇ У ЛІКУВАННІ ДІТЕЙ ІЗ ДИСБІНОКУЛЯРНОЮ АМБЛІОПІЄЮ

Для визначення зв’язку основних вихідних функцій монокулярного і бінокулярного зору, що впливають на результат лікування — поліпшення гостроти зору і зменшення девіації після застосованого комплексу плеоптоортоптичних процедур, було обстежено 98 дітей віком 4–8 років із дисбінокулярною амбліопією.

Метод логістичної регресії дозволив визначити фактори ризику несприятливого прогнозу лікування: для гостроти зору (Dvis) — це поріг стереоскопічного зору за тестом Ланга «0» і рефракція амбліопічного ока більше 2 дптр, для зменшення девіації (Ddev) — вихідний кут косоокості, амплітуда фузії на синоптофорі менш ніж 6° та відсутність бінокулярної взаємодії у полі бінокулярного зору за модифікованим тестом Баголіні. Отримані дані дозволять диференційовано й індивідуально підходити до лікування амбліопії та скоротити термін обстеження.