ОЦІНКА АЛІМЕНТАРНОГО СТАТУСУ: ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ КАЛІПЕРОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ

Метою дослідження була оцінка аліментарного статусу дітей шкільного віку південного регіону України. Встановлено, що цей контингент відрізняється відносно високою частотою (7 % випадків) виявлення надлишкового аліментарного статусу, який характеризувався збільшенням маси тіла, жировідкладення та переважанням ендоморфного компонента. Найчастіше серед дітей шкільного віку, що проживають на Півдні України, реєструються мезоектоморфний, мезоморфний, ендомезоморфний і мезоендоморфний соматотипи. При порівнянні діагностичної точності різних моделей каліперів встановлено, що за точністю вимірювання пластиковий каліпер AccuMeasure значно поступається каліперу Ланге. Проте чутливість вимірювань щодо виявлення надмірного жировідкладення для пластикового каліпера становила 70,3 % при специфічності 45,6 %, що свідчить про можливість використання пластикових каліперів з метою скринінгу.