ВПЛИВ ВІРУСНОГО ГЕПАТИТУ А НА НАПРУЖЕНІСТЬ СПЕЦИФІЧНОГО ІМУНІТЕТУ ДО ДИФТЕРІЇ СЕРЕД ДІТЕЙ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП

Вивчали вплив вірусного гепатиту А на стан активного штучного антитоксичного імунітету до дифтерії у раніше щеплених дітей. З’ясовано зниження титрів антитіл до збудника дифтерії протягом усього періоду хвороби порівняно з клінічно здоровими дітьми усіх вікових груп. Зокрема, доведено, що наявність незахисних титрів антитіл у хворих на гепатит А дітей віком 7–14 років спостерігалася при госпіталізації: питома вага хворих з незахисними титрами антитіл — 41,4 %. Виявлений рівень активного штучного протидифтерійного імунітету на етапах перебігу гепатиту А характеризується динамічними змінами, які визначаються віком дітей і первинним станом їх імунного захисту.